Hosszú út vezetett idáig, kezdve az első olimpiákkal, melyeket még az ókorban rendeztek Zeusz isten tiszteletére, a fennmaradt források alapján időszámításunk előtt 776-ba. Ezzel Olümpia - az ókori torna című cikkünkben foglalkoztunk. Az újkori olimpiák kezdetét fontos előkészületek előzték meg. Megalakult a NOB, vagyis a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a játékok is egyre népszerűbbé váltak.
A modern olimpia című cikkünk bemutatja, hogy és mikor történt mindez. Milyen versenyszámok, sportágak vannak az olimpián, mi az az olimpiai mozgalom? Ezekre a kérdésekre válaszol Sportok az olimpián című cikkünk. Az ókori olimpiák sorozatának időszámításunk után 393-ban I. Theodosius római császár vetett véget, aki pogány szertartásnak ítélte a tornát és betiltotta azt. Bár sokáig próbálták felújítani, leutánozni az ókori játékokat, csak 1896-ban sikerült folytatni ezt a szép hagyományt. A ma már elképzelhetetlen kihágásokkal, mesébe illő sztorikkal, fantasztikus és szélsőséges teljesítményekkel fűszerezett eseményt Az első újkori olimpia című cikkünk veszi szemügyre.
Ezt követően folytatódott a nyári olimpia hagyománya, négyévente újabb országok jelentkeztek rendezési jogokért. Három alkalommal elmaradt az olimpia, míg 1906-ban a tíz éves jubileum alkalmából megrendezték a pánhellén játékokat. A II-tól a XXIX-ig vezető utat, az olimpiák menetét Olimpia szemle című cikkenkben olvashatod el részletesen. Az olimpiákba persze a politika is sokszor beavatkozott, a játékokat nem egy alkalommal bojkottok, távolmaradás jellemezte. 1972-ben Münchenben egy nem várt és soha el nem felejthető tragédia is bekövetkezett: 11 izraeli sportoló esett áldozatul a terrorizmusnak. A sporton túl című cikkünk arról szól, hogyan függ össze politika és a történelem és miért fordulhatott elő a müncheni tragédia.
A politika mellett egy másik fontos és egyre kellemetlenebb kérdés a dopping. A szer hálójában című cikkünk bemutatja, hogyan alakult ki és terjedt el a doppingolás, hogyan változtak a szerek az évtizedek alatt, cseles sportolók, orvosaik és egyesületek hogyan próbálták és próbálják kicselezni az egyre szigorodó doppingszabályozást, kinek és miért áll érdekében a doppingbiznisz. A tisztességtelen sportolók mellett persze soka valódi teljesítménnyel és megérdemelten nyertek és nyernek az olimpiai versenyeken. Közülük is a legjobbakat mutatja be három része cikksorozatunk, az Ötkarikás sportolók első, második és harmadik része.
2012, London, a XXX. olimpia helyszíne és időpontja. Immáron harmadik alkalommal rendezi meg az olimpiát az angol főváros. Hogy készülnek, milyen az idei logó, mennyire környezetvédőek a fejlesztések? 2012: London című cikkünkből mindez kiederül. És végül a legizgalmasabb kérdések: hány aranyat nyerünk idén? Kikből áll össze a magyar olimpiai válogatott? Kik az esélyesek? Minden kérdésre megtalálod a választ Magyar olimpiai válogatott című cikkünkben! Szurkoljunk együtt!