Az első előadáson körülbelül 15 ELTE-s hallgató vett részt november 16-án. Megismerhették az eTwinning programban rejlő lehetőségeket, azt, hogy segítségével határokon átnyúló kapcsolatokra tehetnek szert. A projektekben a digitális kompetencia (Információs és kommunikációs technológiák) fontos szerepet kap, valamint az eTwinning megfelelő hátteret ad az úgynevezett testvérkapcsolatok kialakításához. Gyakran beszélünk a program kapcsán testvériskolákról, de fontos megjegyezni, hogy itt igazából tanárok és diákok tényleges együttműködéséről van szó. Nem feltétel, hogy az egész iskola részt vegyen az eTwinningben. (Bár az igazgatói támogatás azért nem árt.)
A hallgatók ezután barátkozhattak az eTwinninghez kapcsolódó portálokkal, az etwinning.hu és etwinning.net oldalakkal. Utóbbin részletesen végigvették a honlap főbb részeit az eTwinning térképről kezdve a projektmintákig, valamint a regisztráció lépéseit. Természetesen nem maradt ki a sorból az projektmunka felülete, a TestvérTér (TwinSpace) sem.
Ezt követően előadást hallhattak a Sulinet Digitális Tudásbázisról (SDT), ami több mint komplett tankönyvek digitalizált változata. Az itt található korszerű elektronikus tananyagok, így a benne levő tartalmak is az informatika eszközeivel, interaktív feladatokkal, szimulációkkal, tesztekkel egészülnek ki. Azok, akiket nem csupán a magyarországi tananyagok érdekelnek megismerkedhettek az LRE (Learning Resource Exchange) portállal, ahol ingyenesen használható oktatási tartalmak, tananyagelemek érhetők el különböző országok számos tartalomszolgáltatója, köztük tizennyolc oktatási minisztérium jóvoltából.
A kezdeményezés a tervek szerint tovább folytatódik, így még több diák vehet majd részt a szokványostól eltérő előadásokon.