Iskolánk idei eTwinning projektjének középpontjában az álhírek, téves tartalmak, a digitális írástudás áll. A nemzetközi munka során olasz, román, svéd, szerb, tunéziai, török és magyar partneriskolákkal dolgozunk együtt és ötletelünk a témában.
2018 novemberében kezdtük a munkát 13. évfolyamos informatikus technikusainkkal és azóta már több online tanulói és tanári találkozót tartottunk. A projekt egyes fejezetei egy-egy hónapot ölelnek fel, több kollaboratív kreatív feladattal, ötletbörzével, informatív produktum készítésével. Mindegyik új témarészt egy Ted-Ed videó vezet be a fordított osztályterem módszertanát használva.
Testvérterünk elérhetősége: https://twinspace.etwinning.net/70912/home
A projektben résztvevő diákok készítettek már videókat, animációkat, melyekkel társaiknak adnak tanácsot, hogy az 'álhír radarunk' minél előbb vegye észre az ál-tartalmakat.
Az ünnepek közeledtével egy nagyszabású kollaboratív munkába kezdtünk és együtt írtunk egy karácsonyi különkiadású magazint, csupa álhírrel, melyek az alábbi flipbookban olvashatók.
A legjobb hírekből még a téli szünet előtt egy karácsonyi híradót is forgatunk majd, ami felkerül a Testvértérre és iskolánk Facebook oldalára is.
Terveink szerint a projektünk 2019. áprilisig fog tartani. 2019 februárjában együtt tartjuk majd a Biztonságos Internet Napot is, amiben nem csak a projektben résztvevő diákok, hanem az egész iskolánk részt fog venni.
Nagyon köszönöm a kollégák munkáját, diákjaink példamutató hozzáállását és lelkesedését. A résztvevő intézmények többsége szakképzési profilú, amire kifejezetten büszkék vagyunk, mert lehetőséget nyújt számunkra, hogy újfent megmutassuk, a szakképzésben résztvevő diákokkal is lehet igazán kiemelkedő munkát alkotni.
Tóth Éva
angoltanár, projektvezető
Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziuma