Merthogy a gyerekeinket és minket, felnőtteket érő internetes támadások mögött nemcsak ismeretlen hackerek és elvetemült pedofilek állhatnak, hanem akár a szomszéd vagy munkatárs, osztálytárs vagy akár családtag is lehet. Az online gyűlöködés jelen van a szűrőprogramok által láthatatlan helyeken is, fontos, hogy ki tudjuk védeni, le tudjuk állítani azt. De hogyan? Ebben segít a pedagógusoknak is a cikkben leírt szervezet, és projektjük!
Lépjünk fel együtt a gyűlölet ellen a BÖNGÉSZŐVEL! A Reményt a Gyermekeknek Közhasznú Egyesület (REGY) a Norvég Civil Támogatási Alap (NCTA) által támogatott „Szelíd szavakkal a gyűlölet ellen” projekt keretein belül közel 100 fő kapott lehetőséget az ingyenes, regisztrált felnőttképzésre. A Reményt a Gyermekeknek Közhasznú Egyesület célja az ENSZ Gyermekjogi Egyezményében foglalt gyermeki jogok érvényesülésének elősegítése és védelme.
A projekt célja az online gyűlöletbeszéd jelenségének csökkentése hatékony, gyakorlati megközelítést alkalmazó, széles körben felhasználható oktatási program kidolgozásával. A nemzetközi jó gyakorlatok átvételét követően a célcsoportokra irányuló képzési program kidolgozására, kipróbálására és eredményeinek nyomon követésére került sor.
A képzések a „Böngésző– Emberi jogi neveléssel az online gyűlöletbeszéd ellen” című kézikönyv magyarországi adaptációjához kapcsolódnak, és az aktív részvételen alapuló kooperatív, tapasztalati és nemformális tanulás módszertanára épülnek, amelynek keretein belül 9 képzésen közel 100 fő végezte el az ingyenes regisztrált, felnőttképzést. A képzések az igényeknek megfelelően folytatódnak 2016-ban is.
További információ: www.bongeszo.eu