A találkozó egy úgynevezett "Speed dating"-gel indult, itt mindenkinek lehetősége volt, hogy 3 percben bemutatassa magát, iskoláját és ötleteit a többieknek. Így már a találkozó elején lehetett tudni, hogy kinek hasonló az érdeklődési köre, kivel érdemes a nap folyamán komolyabban is beszélgetni. Mint kiderült, az általános és középiskolai tanárok aránya a többi országnál az előbbi felé húzott, míg a magyarok közül többen középiskolákból jöttek. De ennek ellenére is számos eTwinning barátság szövődött.
Délután egy közeli általános iskola számítógéptermében folytatódtak a programok. Itt a résztvevők megismerkedhettek ez etwinning.net honlappal, a partnerkeresés és projektindítás lehetőségeivel. Megtanultak blogot készíteni, illetve kipróbálhatták a Testvértér funkcióit. Sokan kihasználták a lehetőséget, hogy a frissen szerzett barátaikkal a honlapon keresztül is felvegyék a kapcsolatot.
A programok után néhányan kirándultak egy közeli várhoz, a többiek pedig kipróbálhatták a helyi török fürdőt. A 45 fokos gyógyvíz és az azt követő meleg takarókba csavart relaxálás kellemesen zárta a napot.
A következő napon a szervező ország néhány érdekes projektjével ismerkedhettek meg a tanárok. Az első, a "Human being in the Future" elnevezésű lengyel-szlovák kezdeményezés során a gyerekek arra keresték a választ, hogy milyen lesz az élet, hogyan fogunk kinézni a jövőben. A projektet az egyik alapítója, Tatiana Otrubová mutatta be, aki előadása során részletesen bemutatta, hogyan is dolgoztak együtt a lengyel és szlovák gyerekek. A projektről bővebben az alábbi linken olvashat: http://www.zssb.ids.czest.pl/www/etw/tt.html
Két másik sikeres szlovák és cseh közös projektet is bemutattak. Mindkettőt ugyanaz az alapítópáros tudhatja magáénak. A "Children Encyclopedia" projekt során a diákok az állatok életével és viselkedésével foglalkoztak. Állatkerteket, farmokat látogattak, fotógalériákat és videókat készítettek róluk. Még az egészen kicsik is saját készítésű filmekkel vettek részt a munkában. A projekt honlapja a következő linken érhető el: http://www.pozaskolu.sk/
A páros másik projektje a "School without borders", amelynek érdekessége, hogy egy új videokonferencia szoftvert használtak. Lépésről lépésre bemutatták, hogy hogyan, milyen buktatókkal jutottak el a mostani végeredményig.
A találkozó utolsó programjaként a tanároknak kisebb csoportokba rendeződve, konkrét projektötleteket kellett kitalálniuk - lehetett fiktív, vagy akár valós, a későbbiekben megvalósítandó porjekt is -, amit aztán közösen kielemeztek. Három magyar részvétellel induló projektről is hallhattunk, amiket hamarosan regisztrálnak majd az etwinning.net oldalon.
Alapjában véve a találkozó elérte a célját, hiszen a két nap során számos partnerség alakult és sok érdekes projektötletet született. Reméljük hamarosan hallunk még felőlük.