Az eTwinning Díjak 2010 döntősei
Bodnár Gabriella
2010/01/29 11:34
1095 megtekintés
A cikk már legalább egy éve nem frissült, az akkor még aktuális információk lehet, hogy mára elavultak.
Cikkünkből megtudhatja, mely projektek kerültek be az éves európai verseny döntőjébe. A győzteseket február 5-én Sevillában, az idei eTwinning Konferencián hirdetik majd ki, ahová az összes döntőbe került projekt képviselője meghívást kapott. A versenyre összesen több mint háromszázötven pályázatot küldtek be, melyek közül három korosztályi, valamint további négy különleges kategóriában hirdetnek majd nyertest Spanyolországban.

Korosztályi kategóriák

  • 4-11 éves korosztály:
    • Colours of Life - common story written by children
      • Ewa Kurzak, Przedszkole Publiczne nr 5 w Głogowie (PL)
      • Miriam Schembri, St. Thomas More College, Fgura Primary A (MT)
    • Uniting through legends
      • Anna Karavolou, 1st PRIMARY SCHOOL OF NEO PSYCHIKO (GR)
      • Carla Vieira Sampaio da Silva, EB 2,3/S Cunha Rivara - ARRAIOLOS (PT)
      • Celina Miszczyk , Szkoła Podstawowa (PL)
      • Cristina Grau, CEIP Ramon Macip - Dolors Granés (ES)
      • Francesca Innone, Scuola Primaria "Renato Moro" (IT)
      • Lica Mariela Camelia, Colegiul National Traian (RO)
      • Sophia Karsanidou, 1st PRIMARY SCHOOL OF NEO PSYCHIKO (GR)
  • 12-15 éves korosztály:
    • 50 easy things you can do to save the Earth
      • Florenci Sales Vilalta, IES Sòl-de-Riu (ES)
      • Nelly Vicheva, Secondary School of Economics "Georgy S. Rakovsky" (BG)
      • Remei Ibáñez Alcocer, IES Sòl-de-Riu (ES)
    • My town in numbers
      • Erik Atsma, Hervormd Lyceum West (NL)
      • Eva Bauerová, Z© Karviná (CZ)
      • Irina Vasilescu, School no. 92 (RO)
  • 16-19 éves korosztály:
    • Songs, Language & Culture
      • Alessandra Pallavicini, ITAS G. D'Annunzio (IT)
      • Edita Grubienė, Marijampolės Petro Armino Secondary School (LT)
      • Elisabeth Backström, Nyvångskolan (SE)
      • Eva ©imková, VO©, OA, SPg© a SZ© (CZ)
      • Marta Pey, IES JAUME CALLIS (ES)
      • Svetlana Peļa, Ciblas vidusskola (LV)
      • Tanya Madjarova, Romain Rolland Foreign language school (BG)
    • LED - Learning and Teaching Furniture Design in Europe
      • Gabriela Bodiková, Stredná odborná ąkola drevárska (SK)
      • Rahel Böhlke, Marcel-Breuer-schule berlin (DE

Különleges kategóriák

A különleges kategóriák győzteseit már kiválasztották, a nyertesek díjaikat személyesen vehetik át a konferencián.

  • Matematika és egyéb természettudományok (a European Schoolnet támogatásával)

    • Magic but real experiments

      • Alexandre Costa, Escola Secundária de Loulé (PT)
      • Claudia Cziprok, Colegiul National "Mihai Eminescu" (RO)
      • Claudia Radu Scoala Gimnaziala, "Gheorghe Lazar" (RO)
      • Danuta Tracz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w BrzeĽnicy (PL)
      • Irena Babinska, Vilniaus r. Pagiriu gimnazija (LT)
      • Manuel Díaz Escalera, Colegio Sagrado Corazón (Esclavas) (ES)
  • Spanyol nyelv (a Spanyol Oktatási Minisztérium támogatásával)
    • TRIANGULO
      • Mauricio Del Gallego Naredo, IES LLANERA (ES)
      • Isabel Monteiro, Escola Secundária de Pinheiro e Rosa (PT)
      • Marta Pey, IES JAUME CALLIS (ES)
  • Francia nyelv (Franciaország eTwinning Nemzeti Szolgáltatópontjának támogatásával)

  • A digitális média kreatív használata (az eSkills Week támogatásával)
    • Schoolovision 2009!
      • Anna-Lena Larsson, Grimsåsskolan (SE)
      • Aurelija Dirginčienė, ©iaulių „Juventos (LT)
      • Bergfrid Kolltveit, Odda barneskole (NO)
      • Corina Ciobanu, Scoala cu clasele I-VIII "Vladimir Streinu", Teiu, Arges (RO)
      • Dana Ciglová , ZS Husova, Brno (CZ)
      • Gabriela Kríľovská, Základná ąkola a materská ąkola Poprad , Jarná ulica 3168/13 (SK)
      • Ilaria Pelucchi, Scuola Elementare San Giovanni Bosco (IT)
      • Ingrid Maadvere, Gustav Adolfi Gümnaasium (ET)
      • Katja Auffret, Ecole de Florentin (FR)
      • Kolbrun Svala Hjaltadottir, Flataskoli Gardabaer (NO)
      • Larisa Voronyuk, Jelgavas 2. pamatskola (LV)
      • Szkoła Podstawowa nr 1 (Marek Fularz)
      • Maria Antoinette Magro, San Gorg Preca College, Hamrun GP Primary (PT)
      • Michael Purves, Yester Primary School (UK)
      • Nezaket KANDEMİR GÜNAY, Nazire Merzeci İlköğretim Okulu (TR)
      • Oleflemming Nielsen, Stadil-Vedersø Skole (DK)
      •  Svetoslava Georgieva, SOU "Georgi Izmirliev" (BG)
      • Tanja Povhe, OS Venclja Perka Domzale (SI)
      • Νίκη Νικολαΐδου, Agros Primary School (CY)

Noha a döntő fordulóba csupán néhány projekt került be, szeretnénk gratulálni mindenkinek, akinek a projektje felkerült a továbbjutók listájára. A továbbjutó projektek résztvevői elektronikus oklevelet kapnak a konferencia után.

Korábbi versenyek

Forrás

  • etwinning.net

eTwinning info

Bemutatkoznak az eTwinning nagykövetek Az eTwinning program magyarországi képviseletében nyolc nagykövet segíti az érdeklődők munkáját.
eTwinning Nagykövetek csoport a Közösségben Moderált csoport a szakmai közönség számára.
eTwinning HelpDesk A csoport célja, hogy szakmai, technikai segítséget nyújtson az eTwinning program résztvevőinek.
e3 A projekt célja egy eTwinning Pedagógiai Műhely létrehozása, ahol a résztvevők egy projektötlet kidolgozásán munkálkodnak.

Untitled Document

Info és elérhetőségek