A European Schoolnet - a brüsszeli Központi Szolgáltatópont - minden évben megrendezi az Éves eTwinning Konferenciát, mely egyben az éves, projektek közötti verseny díjkiosztó gáláját is magában foglalja. Ez a nagyszabású rendezvény idén még a tanulók számára első díjként szolgáló Éves eTwinning Tábort is magában foglalja, így mintegy 700 fő meghívott vendég vesz majd részt a budapesti rendezvényen. Az Európai Unió soros elnökségével összhangban Magyarországot érte az a megtiszteltetés, hogy a rendezvény alatt a házigazda szerepét betöltse, mindemellett pedig a projektek versenyében a matematika/természettudományok kategóriában szponzori szerepet is vállaljon. A három napos esemény 2011. március 31-én 14 órakor kezdődik, a díjátadó gálára pedig 17 órától kerül sor a nyitóbeszédek után. A köszöntőket az Európai Bizottság, illetve a NEFMI/NFM képviseletében érkező előadók, és neves e-learning szakértő, Tim Rylands tartják.
A további részletes program itt olvasható.
Az eTwinning programról
Az eTwinning egy olyan európai oktatási program, amihez eddig mintegy 120 ezer tanár és 2 és fél millió diák csatlakozott Európa-szerte, és ami 5 éve töretlen sikerrel működik. Magyarországról közel 1000 iskola vesz már részt benne, több mint 1300 tanáron keresztül. A program az Európai Bizottság kezdeményezésére jött létre, célja, hogy ösztönözze az európai iskolákat a kommunikációs technológiák változatos formáit használó együttműködési partnerségek alakítására. 2007 és 2013 között a Comenius program alprogramjaként működik, közös adatbázissal, célközönséggel. 2004-ben az Oktatási Minisztérium a Sulinet Programirodát jelölte ki a Nemzeti Szolgáltatópont feladatkörének ellátására. Ezen feladatot jelenleg az Educatio Társadalami Szolgáltató Nonprofit Kft., Digitális Pedagógia Osztály látja el. A Magyarországi eTwinning Szolgáltatópont kiemelt feladatai közé tartozik a program hazai képviselete és népszerűsítése, széles körű promotálása; képzések, információs napok, versenyek szervezése; külföldi szakmai műhelyeken tanárok részvételének biztosítása, utazásuk megszervezése; kapcsolattartás a programban részt vevő tanárokkal és az érdeklődőkkel. Az iroda további feladata a Központi Szolgáltatópont szerepét betöltő European Schoolnet-tel való kapcsolattartás, munkacsoport megbeszéléseken való részvétel; valamint az Európai Bizottság Comenius programokért felelős kapcsolattartójával való kommunikáció; a pályázati anyag és a beszámoló elkészítése.
A hazai szolgáltatópont más szolgáltatópontokkal is aktív kapcsolatot tart fent és közös transzborder találkozókat is szervez annak érdekében, hogy a tanárok minél hatékonyabban találjanak partneriskolát és kezdhessenek közös projekteket. További cél a jó példák felkutatása; tanulmányok, statisztikák készítése, elemzése; felmérésekben való részvétel, illetve ezekhez adatszolgáltatás; valamint szakmai segítségnyújtás tanárok részére a minél sikeresebb projektek lebonyolításához. A programnak fontos eleme a tanártovábbképzés. A Magyarországi eTwinning Szolgáltatópont 30 órás akkreditált tanártovábbképzést biztosít tanárok számára a következő pályázati szakaszban is. Cél az NEFMI Egész életen át tartó programokért felelős munkatársának tájékoztatása a programról; valamint az érdeklődő nonprofit szervezetekkel való kapcsolattartás és lehetséges együttműködések kialakítása.