School Education Gateway online kurzus – Hogyan éljük túl a tanítás első éveit?
2018/05/29 12:58
1793 megtekintés
A cikk már legalább egy éve nem frissült, az akkor még aktuális információk lehet, hogy mára elavultak.

A „Hogyan éljük túl a tanítás első éveit?” (Surviving Your First Years of Teaching) című kurzus célja, hogy segítséget nyújtson a kezdő tanároknak a „gyakorlati sokk” leküzdésében, amely legtöbbjüket akkor éri, amikor a tanárképzés befejezése után először helyezkednek el pedagógusként.

seg

A kurzus útmutatást és ötleteket ad az oktatói pályájuk elején járó tanároknak a kihívások leküzdéséhez. Emellett olyan teret is biztosít az új pedagógusok számára, melyben lehetőségük nyílik leküzdeni a pályakezdő tanárok által gyakran átélt „magányosság” érzését, hiszen a kurzuson részt vevő tanárok megoszthatják tapasztalataikat hasonló helyzetben lévő kollégáikkal.

A kurzus során olyan fontos kérdésekre keresünk választ, mint például, hogy a pályakezdő tanárok

  • hogyan illeszkedhetnek be az iskola közösségébe, és hol találhatnak megfelelő támogatást,
  • hogyan válhatnak magabiztos tanárrá az elkerülhetetlen hullámvölgyek ellenére,
  • hogyan oszthatják be hatékonyan idejüket az óratervezés során,
  • hogyan működhetnek együtt hatékonyan a mentorokkal, az iskola vezetőivel, és a szülőkkel,
  • hogyan teremthetnek pozitív légkört a tanteremben az első pillanattól kezdve, és
  • hogyan kerülhetik el a tanév elején jellemzően előforduló tipikus hibákat.

A kurzus az egyenrangú felek közös tanulásának (peer learning) módszerére épül. Tananyaga ösztönözi a reflexiót és a megbeszélések folytatását, ezek ugyanis elősegítik, hogy a résztvevők egymás tapasztalataiból és meglátásaiból tanuljanak. A kurzus sikeres elvégzéséhez a résztvevőknek be kell nyújtaniuk egy, a kurzushoz kapcsolódó zárófeladatot, és értékelniük kell kollégáik munkáját. A közös tanulás elősegítése érdekében létrehoztak egy zárt Facebook csoportot a résztvevők számára.

A kurzusokon bárki részt vehet, azonban célközönségünk elsősorban azon pedagógusok köre, akik most fogják elkezdeni oktatói pályájukat, vagy legfeljebb öt éve tanítanak, az oktatás bármely szintjén és szakterületén. Örömmel várják a pályakezdő tanárokat támogató iskolai mentorok csatlakozását is a kurzus egyes részeihez, melyek során megoszthatják gondolataikat a felmerülő kérdésekkel kapcsolatban.

A jelentkezőkkel szemben támasztott elvárások:

  • legalább alapfokú digitális jártasság
  • angol nyelvtudás, szóban és írásban folytatott kommunikációhoz

Kurzusinformációk:

  • kezdés: május 29. kedd
  • jelentkezés: a linkre kattintva
  • időtartam: 4 és fél hét
  • modulok elérése: másfél hetente
  • tevékenységekre fordítandó idő: heti 3-4 óra

A School Education Gateway oldalára való regisztráció a kurzus teljesítésének egyik feltétele. Amennyiben rendelkezik etwinning.net regisztrációval, a portálon használt felhasználónévvel és jelszóval be tud a School Education Gateway oldalára is lépni.

A kurzus résztvevői minden egyes modul teljesítéséért digitális jelvényeket (ún. „open badge”-eket) kapnak, valamint a teljes kurzus elvégzéséért egy kurzus-jelvényt és egy digitális oklevelet is. Az összes megszerzett jelvény exportálható a Mozilla Badge Backpack felületre.

eTwinning info

Bemutatkoznak az eTwinning nagykövetek Az eTwinning program magyarországi képviseletében nyolc nagykövet segíti az érdeklődők munkáját.
eTwinning Nagykövetek csoport a Közösségben Moderált csoport a szakmai közönség számára.
eTwinning HelpDesk A csoport célja, hogy szakmai, technikai segítséget nyújtson az eTwinning program résztvevőinek.
e3 A projekt célja egy eTwinning Pedagógiai Műhely létrehozása, ahol a résztvevők egy projektötlet kidolgozásán munkálkodnak.

Untitled Document

Info és elérhetőségek