Mire való a Projektnapló?
A Projektnapló korábban TestvérBlog néven volt ismert, mely az eTwinning portál és a személyes eTwinning munkafelület 2008-as megújulása során váltotta fel az azelőtt hasonló feladatokat ellátó Haladási Kártyát.
Ez az eszköz kiváló lehetőségeket nyújt a tanárok számára, hogy bemutassák munkájukat az érdeklődőknek, ihletet merítsenek mások munkájából, megosszák egymással gondolataikat, és közvetlen kapcsolatot tartsanak fenn országuk Nemzeti Szolgáltatópontjával. A felületet több különböző módon használhatják fel és tehetik elérhetővé.
A Projektnapló lehet:
- Rejtett: Ebben az esetben a naplót kizárólag a projektpartnerek tekinthetik meg, és csak ők használhatják a tevékenységek dokumentálására és a projekttel kapcsolatos gondolataik rögzítésére.
- Nyilvános: A Projektnapló bejegyzéseit bárki megtekintheti. Ilyen módon a partnerek bárkinek bemutathatják munkájukat, a látogatók pedig hozzászólásokat írhatnak a bejegyzésekhez, és ihletet meríthetnek az Ön és projektpartnerei munkájából.
- Korlátozott: Ilyenkor a napló kizárólag az eTwinning közössége számára elérhető. Ebben az esetben tehát Ön, az Ön projektpartnerei, és az eTwinning program valamennyi regisztrált résztvevője tekintheti meg, és írhat hozzászólásokat a felületre a projekttel kapcsolatban.
- Privát: Ha ezt az opciót választja, a napló bejegyzéseit kizárólag a projektpartnerek és az érintett Nemzeti Szolgáltatópontok (NSS) tekinthetik meg. A Nemzeti Szolgáltatópontok munkatársai ebben az esetben hozzászólásokat írhatnak a naplóba és támogatást nyújthatnak a projekt résztvevőinek, amennyiben kérdéseik lennének.
A Projektnapló a személyes eTwinning munkafelület „Projektjeim” oldaláról érhető el.
Néhány nyilvános Projektnapló:
Forrás
- etwinning.net