A 2015 februárjában sikerrel lezárult első, a Biztonságosabb Internet Napja keretében megrendezett alkalom, majd a második, csongrádi állomás után a Sulinet Roadshow következő helyszínei Budapest és Hajdúszoboszló.
Budapest Nagy László Gimnázium | március 5. |
Hajdúszoboszló Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | március 10. |
A regisztráció 12.30-kor kezdődikl, a szakmai program 13.00 és 16.00 óra között tart.
A Sulinet Roadshow-n a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Online regisztrációhoz kattintson az alábbi linkre.
A rendezvény első szakaszában előadások követik egymást, majd gyakorlati foglalkozásra kerül sor, melynek során a résztvevők az Educatio által biztosított tableteken dolgoznak.
Az előadások során az esemény résztvevői megismerkedhetnek a TÁMOP 3.1.1-11/1 kiemelt projekt keretében eddig végrehajtott fejlesztésekkel, eredményekkel. A projektben megvalósultak olyan kutatás-fejlesztési tevékenységek, amelyek technológiák osztálytermi kipróbálásán és beválásvizsgálatán alapultak. Hogyan alkalmazhatóak a mobiltelefonok az irodalomórán? Mivel jár az átállás a nyílt forráskódú és szabad felhasználású szoftverekre az iskolákban? Előnyösebb-e a digitális tanulói tartalomelőállítás, mint a hagyományos? A kutatás-fejlesztési projektek kérdésfelvetéseire a tapasztalatok alapján módszertani ajánlások születtek, melyeket a rendezvényen megismerhet a hallgatóság.
Szintén a kiemelt projekt keretében valósult meg az IKT Műhely 2014 pályázat, amelynek során a pályázati munkában részt vevő pedagógusok IKT-val támogatott projekteket dolgoztak ki és valósítottak meg a Digitális Pedagógiai Osztály munkatársainak segítségével. A megvalósításról további részletek az IKT Műhely 2014 honlapon ismerhetőek meg.
Bemutatkozik az eBiztonság Minősítés program (esafetylabel.eu), amely a felelős és biztonságos internethasználat oktatásában, a biztonságos online tanulási környezetek megteremtésében segíti az oktatási intézményeket.
A résztvevők megismerhetik továbbá a Scientix nemzetközi programot. A program célja, hogy támogassa a természettudományi, műszaki tárgyakat és matematikát (angolul STEM: science, technology, engineering and maths) tanító tanárok és felsőoktatásban dolgozó kutatók, döntéshozók és szakemberek európai együttműködését, az IKT hatékony tanórai használatát, az innovatív pedagógiai módszerek elterjedését. Hazánkban az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. látja el a Nemzeti Kontaktpont feladatait.
A rendezvény második felében a gyakorlati foglalkozás során a résztvevők az Educatio Nkft. által biztosított tableteken dolgoznak. Forgószínpad rendszerben ismernek meg néhány, a mobiltechnológiában rejlő oktatási alkalmazási lehetőséget az internetbiztonság, a természettudományos oktatás, az értékelés és a kiterjesztett valóság területén.
A Sulinet Roadshow részletes programja:
12.30-13.00 | Regisztráció és ebéd |
13.00-14.30 | Plenáris előadások
|
14.30-14.45 | Kávészünet |
14.45-16.00 | M-learning forgószínpad - tabletek alkalmazási lehetőségei az oktatásban |
A Sulinet Roadshow további állomásai idén tavasszal: Békéscsaba, Salgótarján, Dunaújváros, Nyíregyháza, Nagykanizsa, Szolnok
További információ az alábbi linken olvasható.