A kutatási eredmények azt igazolják, ha az intézményi vezetést mind a szülők, mind a pedagógusok és még a döntéshozók is támogatják, akkor komoly eredményeket, fejlesztéseket és innovációt lehet elérni az adott iskolában.
Ebből adódóan már új szemlélet van az iskolai vezetéssel kapcsolatban. Nem pusztán az iskola igazgatóját vagy egy kisebb csoport kiváltsága és egyedüli terhe a vezetés, hanem az egész közösségé, ugyanis a diákok tanításának fejlesztése csakis úgy lehetséges, ha a tanárok együttműködnek egymással, a szülőkkel és a tanulóikkal is.
A sikeresen működő és támogató iskolai vezetés (amely motivál, és vannak formális és informális vezetői is) a kulcs a változáshoz.
A kurzus célja, hogy támogassa az iskolai vezetést és a hatékony kapcsolatépítést. A MOOC lehetőséget nyújt a résztvevőknek arra, hogy szélesítsék ismereteiket az osztott irányítással kapcsolatban (elméletben és gyakorlatban egyaránt) iskolai jó gyakorlatok megismerésével és megosztásával.
Az online képzés ideje alatt a már említett témákat dolgozzák fel a kurzus résztvevői, emellett lehetőségük lesz egy szakmai közösségben megvitatni ötleteiket és jó gyakorlataikat. A Facebook csoporthoz már lehet csatlakozni.
A kurzus 2020. február 3-án indul, és 2020. március 11-én zárul. Jelentkezés és bővebb információk ezen a linken!