A tanárképzésben is elérhető a Hősök Tere 30 napos kihívása
2016/10/13 08:00
1394 megtekintés
A cikk már legalább egy éve nem frissült, az akkor még aktuális információk lehet, hogy mára elavultak.

Tanárképzés és a tanárok egynapos továbbképzése az egyik megoldás, ahol be tudnak kapcsolódni. Lásd meg az értéket a különböző emberekben! Legyél Te is együttérző és elfogadó! Érezd, hogy a környezetednek szüksége van Rád, és csatlakozz a Hősök Tere Kezdeményezés 30 Napos Kihívásához! Ismert emberekkel és Zimbardo professzor budapesti látogatásával folytatódik a Hősök Tere Kezdeményezés a közöny ellen. Palya Bea, Harcsa Veronika, Al Ghaoui Hesna és Nyáry Krisztián is vállalta idén a 30 napos kihívást. A kezdeményezés nem mindennapi, de minden napra szóló feladatához idén először cégek, társaságok is kapcsolódhatnak.

hosoktere

A kihívással egy időben elindul a Hősök Tere képzés az ELTE-n – erről Demetrovics Zsolt az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar dékánja számolt be a Hősök Tere sajtótájékoztatóján. „Az ELTE már két éve működik együtt a Hősök Tere Kezdeményezéssel, de eddig kizárólag kutatási területen voltak közös projektjeink. A lehetőségeinket most kinyitjuk: tömbösített kurzusok formájában a tanárképzésbe integráljuk a Hősök Tere tréningjeit és a pszichológus hallgatók is megismerhetik azt választható kurzusok formájában” – nyilatkozta a dékán.

Az október 13-án indult 30 napos Hősök Tere kampányhoz bárki csatlakozhat: magánszemélyeket,  szervezeteket, vállalatokat, baráti társaságokat is erre bátorítanak a szervezők, akik ötletekkel is segítenek a különleges kalandhoz. „Azt javasoljuk például a kihívást vállalóknak, szóljanak egy idegenhez egy kedves szót, vagy elegyedjenek vele szóba, dicsérjenek meg valakit, akivel eddig csak köszönő viszonyban voltak. Az a célunk, hogy a 30 napos kihívás szokása beépüljön a köztudatba és minden évben egyre többen változtassanak berögzött szokásaikon és vegyenek részt a mára országos méretűvé vált mozgalomban. Szeretnénk, hogy minél több ember vegye észre, hogy ami az utcán történik, rájuk is tartozik” – mondja Orosz Györgyi, a Hősök Tere ügyvezetője. „”A világban több országban is alkalmazzák a hétköznapi hősiességre épülő oktatási modellemet. Mind közül messze a magyar kezdeményezés a legátfogóbb és a legeredményesebb. A workshopjaik hatékonysága egyedülálló. Nem beszélve a társadalmi hatásról, amit a képzéseik indítottak el” – ezt már Prof. Philip Zimbardo, a Hősök Tere társalapítója, a hétköznapi hősiesség 6 alapelvének megalkotója mondja.

Hogyan csatlakozhat bárki a Hősök Tere 30 napos kihíváshoz?

Akár egyénileg, akár 4-5 fős csapatokban választhat bárki kihívást. A szervezők csak azt kérik, osszák meg élményeiket, tapasztalataikat, érzéseiket és azt a változást, amit elindítottak magukban azzal, hogy másokért tettek. Készíthetnek fotót, rövid videót vagy leírást is az aznapi kihívás teljesítéséről, bármelyik közösségi oldalon megosztva azokat a#30nap #azvagyokamitteszek #hosokterekezdemenyezes hashtaggekkel ellátva.

Forrás.

Csatlakozz hozzánk!

Őket ajánljuk

Jövő osztályterme Modern tanulási környezetekről a Sulineten
eBiztonság Minősítés Minősítő rendszer a biztonságos iskolákért
ENABLE program Program tantestületeknek a bullying ellen