A kiterjesztett valóság a mobiltelefon vagy tablet kameráján keresztül egy applikáció segítségével vetít képet vagy információt a valós térbe, így gazdagabbá látványosabbá teszi az élményt, ezért remekül használható az oktatáson belül.
A képen az látható, hogy a bábura irányítva a tableten megjelennek további információk, pl. az egyes szervek nevei.
A kiterjesztett valóságot nem csak információk, de látványos folyamatok (pl.:vulkánkitörés, hurrikán) szemléltetésére is lehet használni. Hogyan néz ki mindez egy kiállításon?
Az ARETE projekt
A projekt során a kiválasztott pedagógusok két pilot kutatásban vesznek részt. A Pilot 1: az angol nyelvi oktatást célozza általános iskola 4-6. osztályban, míg a Pilot 2 a geometria és földrajz tanításhoz kapcsolódóik, itt a célcsoportot 4-5.osztályos diákok alkotják.
A pilotban résztvevő tanároknak a 2021-2022-es tanév során kell beépíteniük a kiterjesztett valóságot (Augmented Reality) a tanítási gyakorlatba, továbbá meg kell figyelniük, hogy milyen hatással van ez a diákok teljesítményére. A pedagógusok az összegyűjtött tapasztalatokat adminisztrálják és fókuszcsoportos interjúk segítségével osztják meg a projekt vezetőivel és résztvevővel, ezért cserébe ingyenes hozzáférést kapnak kiterjesztett valósághoz kapcsolódó szoftverekhez angol, geometria és földrajz területen.
Amennyiben érdekli a lehetőség és bővebb információkat szeretne kapni, akkor töltse le a tájékoztatót itt vagy írjon a European Schoolnet munkatársának, Giuseppe Mossuti-nak a következő email címre: giuseppe.mossuti@eun.org.