A Jövő Osztályterme nagyköveti hálózat (FCL Network) webináriumi sorozatot hirdet 2019. április-májusában. A sorozat első webináriumát Sümeyye Hatice Eral, a török Jövő Osztályterme (FCL) vezető nagykövete és két helyi FCL nagykövet tartja, az időpont: 2019. április 15. 19.00 óra.
2019. február 12-én az Oktatási Hivatal IV. Országos Szaktanácsadói Konferenciáján került sor az Sulinetwork-díjak átadására. Ebben a szakmai elismerésben olyan pedagógusok és oktatási szakemberek részesülhetnek, akik kiemelkedő tevékenységükkel hozzájárulnak a digitális írástudás fejlesztésének pedagógiai-módszertani támogatásához, valamint az info-kommunikációs technológia újszerű oktatási alkalmazásainak elterjesztéséhez.
Az Európai Bizottság által támogatott EU Code Week 2018-ban rekordot döntött a több mint 43 000 eseménnyel és a 2,7 millió résztvevővel. Mindezzel az iskolák több mint 10%-át sikerült elérni, beleértve a nyugat-balkáni államokat és Törökországot is.
Hazánkban az Oktatási Hivatal Sulinet osztálya koordinálja a nemzetközi ENABLE antibullying program hazai adaptációs munkáit. A pilot program hatékonyságának kvantitatív értékelése az ELTE Pedagógia és Pszichológia Karának segítségével jelenleg is zajlik, az eredmények folyamatosan publikálásra kerülnek.
Itt van az ősz, itt az európai Kódolás Hete, mely idén 2018. október 6-21. kerül megrendezésre. A programsorozat célja, hogy közelebb hozza a programozást mindenkihez. Az idei évben különösen nagy figyelmet kap az oktatási szektor, a szervezők szeretnének minél több diákot elérni, éppen ezért elkötelezett tanárok jelentkezését várják a programozás népszerűsítésére.
MOOC indul a SCIENTIX szervezésében az MTMI (matematika, természettudomány, műszaki és informatikai) tantárgyakat tanító pedagógusok részére 2018. október 29-én. A kurzus célja, hogy a hétköznapi élethez minél közelebb vigye a természettudományos területek oktatását.
Szeretne egy nemzetközi projekt részese lenni? Szeretne külföldi találkozókon részt venni? Szeretné tudni, hogyan jön létre egy MOOC? Akkor ez a pályázat Önnek szól!
Lőrincz Katalin, a budapesti Weöres Sándor Gimnázium tanára, részt vett a brüsszeli székhelyű European Schoolnet (EUN) és Europeana szervezetek által koordinált, egy éven át tartó, digitális tréningen. Tapasztalatairól az alábbi cikkben számol be nekünk.
Hatodik alkalommal hirdeti meg a Tempus Közalapítvány a Digitális Módszertár felhívását: pedagógusok, tanári csoportok, szakmai munkaközösségek, illetve pedagógusképzésben részt vevő hallgatók újszerű és kreatív módszertani anyagait várják. A leginnovatívabb ötletek beküldői díjazásban is részesülnek.
A European Schoolnet a Scientix, a Deloitte SAS és Texas Instruments Education Technology GmbH támogatásával nemzetközi felmérést készít a 10-19 éves diákokat tanító pedagógusok között. A kérdőív fókuszában a matematika, természettudományos, a műszaki és informatikai tárgyak oktatása áll, beleértve a módszertant, a felhasznált forrásokat és az IKT eszközök felhasználását is.
A következő kérdések merülhetnek fel, ha MOOC-olásra adtad a fejed. Hol találhatok kurzusokat, ha tanulni támad kedvem? Hogyan működik a MOOC? Kell-e érte fizetnem? Kapok igazolást arról, ha elvégzek egy kurzust? Cikkünkben ezekre a kérdésekre keressük a választ.
A School Education Gateway ingyenes online kurzust indít kezdő tanárok részére. A képzés célja, hogy segítséget nyújtson a pályakezdőknek a „gyakorlati sokk” leküzdéséhez, amely az első években éri őket.