Az alprogram célja
Az Európai Unió oktatási és képzési rendszereket érintő célkitűzéseinek támogatása; az európai szintű információ- és tapasztalatcsere elősegítése az oktatási és képzési kérdésekben, a szakértői tanulmányutak résztvevői által megszerzett ismeretek és nemzetközi tapasztalatok terjesztése, a szakértői tanulmányutaknak az Oktatás és képzés 2010 munkaprogrammal, valamint az Egész életen át tartó tanulás program más alprogramjaival való összekapcsolása.
Részt vevő országok
A 27 európai uniós tagország; a 3 EFTA ország (Norvégia, Izland, Liechtenstein); Törökország
Pályázhatnak
Helyi, regionális és nemzeti hatóságok képviselői; oktatási és szakképző intézmények, képzőközpontok, képzési szolgáltatók, igazgatói tanácsadó intézetek igazgatói; értékelési és akkreditációs központok vezetői; munkaközösség-vezetők; vezető tanárok és tanárképzésben részt vevő oktatók; oktatási és képzési hálózatok és szövetségek vezetői; pedagógiai és pályaválasztási tanácsadók; oktatási szolgálatok, munkaügyi központok és tanácsadók képviselői; humán erőforrás menedzserek; vállalatok oktatásért és képzésért felelős munkatársai; kereskedelmi és iparkamarák képviselői, munkaadói szervezetek képviselői, szakszervezetek képviselői; kis- és középvállalatok vezetői és tulajdonosai; kutatók.
Támogatható tevékenységek
A tapasztalatcsere 3-5 napos nemzetközi tanulmányutak formájában valósul meg, mely során a részt vevő szakértők megismerhetik a fogadó ország oktatási és képzési rendszerét és gyakorlatát, tanulmányozhatják a szervező intézménynek valamely konkrét pedagógiai területen elért eredményeit, s azokat összevethetik más országok tapasztalataival. A választható szakértői tanulmányutak leírását az on-line kurzuskatalógus tartalmazza, mely a Tempus Közalapítvány honlapjáról is elérhető.
A támogatás mértéke
Az elnyerhető támogatás összege országonként változó, a tanulmányút hosszától függően. A támogatás az utazás, biztosítás, szállás, étkezés, helyi közlekedés, adminisztrációs és kommunikációs költségekhez járul hozzá. Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy az ösztöndíjasnak hozzá kell járulnia a tanulmányút költségeihez.
Beadási határidő: 2010. október 15., a 2011. március eleje – 2011. június vége közötti tanulmányutakra.
- A pályázati űrlap és a kurzuskatalógus letölthető a Tempus Közalapítvány honlapjáról