A 130 éve alapított intézmény egyidős a szervezett magyarországi szakképzéssel. Az iskola 45(!) féle szakma képzését biztosítja. A szakközépiskolai és szakiskolai osztályok 9. évfolyamára jelentkező tanulók számára írásbeli felvételi vizsgát nem tartanak. Ebből adódóan az ide jelentkező 8. osztályos diákoktól nem kérnek a felvételi eljárást megelőző központi írásbelin való résztvételt. A felvételi eljárás rendje iskolatípusonként (szakközépiskola, szakiskola, 10. évfolyam, illetve érettségi utáni szakképzés) eltérő. A szakközépiskolai oktatásban az érettségire felkészítő, általános műveltséget megalapozó képzésen kívül a 9. évfolyamtól a szakmacsoportnak megfelelő szakmai orientációs ismereteket tanítanak, a 11. évfolyamtól kezdődően pedig elméleti és gyakorlati szakmacsoportos alapozó képzés is folyik.
Minden szakközépiskolai osztályban angol és német idegen nyelv oktatás folyik csoportbontásban. A felvétel elbírálása az általános iskolából hozott és az elbeszélgetésen szerzett pontok összege alapján képzett rangsor szerint történik. A hozott pontokat az általános iskola 5., 6., 7. évfolyamainak évvégi és a 8. évfolyam félévi magyar nyelv, magyar irodalom, történelem, matematika és idegen nyelv tantárgyak osztályzatainak összege adja (max. 100 pont). A felvételi elbeszélgetésen szerzett pontokat egy ismeretszerző és alkalmazó képességeket mérő szóbeli felelet alapján állapítják meg (max. 80 pont). Kiemelten értékelik a helyesírás, az olvasás és szövegértés, a számolás és a logikus gondolkodás szintjeit. A fentieken túlmenően a művészeti orientációs osztályokba jelentkező diákok számára (színpadi tánc, néptánc, alkalmazott fotográfus, dekoratőr-kirakatrendező, divat- és stílustervező) a szakmai alkalmassági vizsgákat is szerveznek az iskolában. Az intenzív nyelvi előkészítő osztály beiskolázása 5 tanévre szól, ekkor tesznek a diákok érettségi vizsgát.
Az érettségit követően a fogtechnikus és a kozmetikus szakma közül választhatnak, amely a fogtechnikus esetében további 3 év, a kozmetikus esetében további 2 tanév oktatását jelenti. Ezen tanulók a 9. évfolyamra meghatározott óraszám 40%-ában intenzív nyelvi képzésben vesznek részt ( angol vagy német nyelvből csoportbontásban) . A fel nem használt időkeret 25%-át informatikai ismeretek oktatására, a fennmaradó időkeretet pedig képesség fejlesztésre fordítják. Ez a képzés lehetővé teszi, hogy a diákok a 10-13. évfolyamon emelt szintű oktatás keretében felkészülhessenek az adott nyelvből az emelt szintű érettségi vizsga letételére, amely a középfokú nyelvvizsgát váltja ki. A szakiskolai részen kevésbé elmélet igényes szakmákra történő felkészítés folyik. A 9., 10. évfolyamon az általános műveltséget megalapozó képzés kiegészül az elméleti és gyakorlati ismeretek átadását szolgáló pályaorientációval, továbbá szakmai előkészítő ismeretek oktatásával. Az oktatott idegen nyelv minden osztályban angol vagy német csoportbontásban.