XXV. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál
2016/06/02 08:00
826 megtekintés
A cikk már legalább egy éve nem frissült, az akkor még aktuális információk lehet, hogy mára elavultak.

A fesztivál előadásai az érdeklődő szakmai vendégeknek ingyenesen látogathatók.

weores

Debrecen, 2016. június 3-4.

2016. június 3., péntek

13:00-14:25
Csokonai Színház                                         

Tűzmadarak A páfrány virága (24’)
Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház
Csoportvezető-rendező: Ácsné Csáki Ildikó
Népmese, átdolgozta Ácsné Csáki Ildikó

PAFFF SZÍNPAD Ha te ütöd az én papomat… (15’)
Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok
Csoportvezető-rendező: Rajnavölgyi Vilmos
Népmesei válogatás, átdolgozta Rajnavölgyi Vilmos

Bendegúzok Az aranytuskó (16’)
Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok
Csoportvezető-rendező: Gál Zoltán
Népmese alapján átdolgozta Gál Zoltán

LÁJK Színjátszó Csoport Z generáció-behálóZva (a/vagyPocsolyába léptünk???..!!!) (25’)
Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola, Kecskemét
Csoportvezető: Borsosné Horváth Krisztina
Rendezte: Borsosné Horváth Krisztina és a csoport
Segítők: Lukácsné Haránt Eszter és Pappné Borzavári Krisztina

14:35-16:00
Csokonai Színház                                         

Soltis Lajos Színház Gyerekstúdió Segítség, ember! (25’)
Soltis Lajos Színház, Celldömölk
Csoportvezető: Marton Mercédesz
Rendező: Ecsedi Erzsébet
Nógrádi Gábor Segítség, ember! és Nagy Lajos Képtelen természetrajz című írásai alapján átdolgozta Ecsedi Erzsébet
Mozgás: Ecsedi Csenge

Tekergők Mese a tükörről (13’)
Kálvin Téri Református Általános Iskola, Makó
Csoportvezető-rendező: Nagyné Hős Ágnes
Mikolai Bertics Mihály eredeti műve alapján átdolgozta Nagyné Hős Ágnes
Egyéb alkotó: Csaláné Oláh Edit

Ötletel-Ő Életre kelt sorok (12’)
Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola, Törökbálint
Csoportvezető-rendező: Pátkay Mónika
Petőfi Sándor Arany Lacinak című verse alapján

Oroszlánok Színjátszócsoport Jancsi és Juliska... és az erdő (23’)
1. számú Kétnyelvű Általános Iskola és a Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, Lendva (Szlovénia)
Csoportvezető-rendezők:  Koter Gizella és Nagy Éva        
A Grimm testvérek műve alapján átdolgozta Koter Gizella
Tánc: Nagy Éva

16:15-17:50
Vojtina Bábszínház

KÖBÖ JR Teljesen be vagyok zsiráf! (21’)
Apolló Kulturális Egyesület, Pécs
Csoportvezető-rendező: Komlóczi Zoltán         

Losi Néty Szé ,,Ha a világ…” (18’)
Losonci Téri Általános Iskola, Budapest
Csoportvezető-rendező: Tóth Orsolya

Pemetefű Kertkapun ha bekukkantasz (15’)
Szegedi Jerney János Általános Iskola, Szeged
Csoportvezető-rendező:  Lovai Ágota
Rákos Sándor műve alapján, Gryllus Vilmos dalainak felhasználásával átdolgozta Lovai Ágota

Inárcsi Felsős Színjátszók Kutya (25’)
KB35 Inárcsi Színjátszó K.H.E., Inárcs
Csoportvezető-rendezők: Fazekas Anna Dorottya, Szivák-Tóth Viktor

18:00-18:50
Vojtina Bábszínház

Kincskereső Kölykök Behálózva (20’)
Kincskereső Dráma és Kézműves Műhely, Dusnok
Csoportvezető-rendező: Hodován Péter

Szálka Stúdió Szemenszedett mese (25’)
Tatabányai Árpád Gimnázium, Tatabánya
Csoportvezető-rendező: Tara Andrea
A Grimm testvérek Egyszemke, kétszemke, háromszemke című műve alapján átdolgozta Gimesi Dóra

Június 4., szombat

9:00-10:35
Vojtina Bábszínház

Huncutkák Csalóka Péter (12’)
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad (Románia)
Csoportvezető-rendező: Rusz Csilla
Bihari népmese alapján átdolgozta Rusz Csilla

Négynyolc Kire ütött ez a gyerek? (20’)
Petőfi Sándor Általános Iskola, Újvidék (Szerbia)
Csoportvezető: Beck Izabella
Rendezők: Crnković Gabriella, Beck Izabella
Janikovszky Éva műve alapján

Ákombákom Az éjjeli pávaszem (17’)
Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület Bácsgyulafalva (Szerbia)
Csoportvezető: Égető Éva
Rendező: Vörös Imelda
Wass Albert Az éjjeli pávaszem című műve alapján átdolgozta Vörös Imelda

CS.6.15 és Farkasok és Piroskák… (30’)
Forrás Művészeti Stúdió, Mohács
Csoportvezető-rendező: Antoni Andrea
A Grimm testvérek Piroska és a farkas című meséje és Tasnádi István átdolgozása alapján

10:45-12:10
Vojtina Bábszínház

Arrabona Diákszínpad Kis csoport Ludas Matyi (25’)
Generációk Háza, Győr
Csoportvezető-rendezők: Bálint Betty, Balla Richárd, Bársonyosi Dávid
Tasnádi István Ludas Matyi című műve alapján átdolgozta Balla Richárd

Kodály Kicsik Újoncok (20’)
Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium, Pécs
Csoportvezető: Gál Éva
Rendező: Gál Éva és a csoport

Lazarcú Maszkák TitokonTroll (25’)
Ciróka Bábszínház, Kecskemét
Csoportvezető-rendező: Sárosi Gábor
Asszisztens: Kovács Judit

13:20-15:00
Csokonai Színház

Alföld Gyermekszínpad Kalicskó, avagy játék a színház felelősségéről (22’)
Debreceni Művelődési Központ, Debrecen
Csoportvezető-rendező: Várhidi Attila
Tarcsai Szabó Tibor Az erdei színház című művét átdolgozta Várhidi Attila

Csillag-szóró gyermekszínjátszó csoport Titok-tár (20’)
Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság (Szlovákia)
Csoportvezető: N.Tóth Anikó
Rendező: Köteles Judit, N.Tóth Anikó
Szerző: N.Tóth Anikó
Zene: Béres Gábor, Sztranyák Zoltán

Csivitke Átok és szerelem (25’)
Magiszter Alapítványi Óvoda, Általános Iskola, Szakközépiskola és Kollégium, Tiszavasvári
Csoportvezető-rendező: Dancs Katalin
Lakatos Menyhért: Átok és szerelem című műve alapján
A produkcióban közreműködik: Ham Ko Ham együttes

BolyaiSokk Ahogy nekünk tetszik (30’)
Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Debrecen
Csoportvezető-rendező: Deczki Klára Éva
Shakespeare Ahogy tetszik című drámája alapján átdolgozta Deczki Klára Éva
Mozgás: Bessenyei Zoltán, ének: Komáromi Csilla

A fesztivál teljes időtartama alatt megtekinthető a Csokonai Színház előterében az EMLÉK-PRÓBA-JÁTÉK pályázat kiállítási anyaga.

Fesztiválszervező
NAGY ZSUZSI (70/3353959)

Támogatók
NEMZETI KULTURÁLIS ALAP KÖZMŰVELŐDÉSI KOLLÉGIUMA
DEBRECEN MEGYEI JOGÚ VÁROS

weores2

Csatlakozz hozzánk!

Ajánljuk

European Schoolnet Academy Ingyenes online tanfolyamok tanároknak
School Education Gateway Ingyenes tanfolyamok és sok más tanárok számára
ENABLE program Program iskoláknak a bullying ellen
Jövő osztályterme Modern tanulási környezetekről a Sulineten