A Veszprémi Campus rendezvényei
Képek itt!
A Veszprémi Campus pörgős mindenapjai mellett akadnak azért itt több évtizedes hagyománnyal rendelkező kiemelkedő rendezvények is, melyek hozzájárulnak a bulizós hétköznapok minél igényesebbé tételéhez és lehetőséget biztosítanak számodra a felhőtlen kikapcsolódáshoz.
Archív képek itt!
Gólyatábor
Egyetemista léted első fontos állomása a Gólyatábor. Nyár végén rendezi meg a Hallgatói Önkormányzat azzal a céllal, hogy az egyetem legfrissebb polgárait beavassa az egyetemi lét titkaiba. A három-négy nap alatt egy játékos verseny keretében tudnak a baráti társaságok összeverődni, melyben mindeni résztvevő, és mindenki nyer - ki így, ki úgy. Persze a játékok közben rengeteg lehetőség adódik a patronálókkal beszélgetni, akik felkészítenek arra, hogy mire kell odafigyelni itt a nagy Veszprémi Egyetemen, már az első pillanattól, és mire elég a második pillanatban
Gólyabál
A Gólyabál az őszi félév igazán fényes társasági eseménye. Egy olyan exkluzív találkozója gólyafiúknak, gólyalányoknak és felsőéveseknek ahol nem a hagyományos "buli" folyik hanem egy kicsit emelkedettebb, kulturálisabb a program. A nyitótáncot követően az este folyamán élőzene, tombola, vacsora és egyéb érdekes programok várnak mindenkit. Nem utolsó sorban itt avatja a diákrektor a gólyaesküvel valódi hallgatókká a gólyákat. Aki elsősként kihagyja bizton számíthat arra, hogy később megbánja.
AKÓ! (vigyázat ez nem rövidítés!)
Ej mi AKÓ! Hiszen az akó nem más, mint egy űrmérték de akó hogy jön ez ide, pláne. Szóva1 AKÓ annyit tesz, mint 56 liter, eddig stimmt (?). Nos ha ez az 56l borbul van, akkor az külön jó, olyannyira, hogy még ölni versengeni is hajlandók az egyetemisták érte. Értsük? Nem. Akó meg, pláne. Folytatom. Adva vagyon ez a temérdek vörös nedű, természetesen szőlőből, namármost hogy meg ne pimpósodjon meg kő asztat inni, na igen ám de akó meg ki igya meg? Ezért találtatott ki az AKÓ, ami egy hóbelbancos miskulancia magyarán szóva vetélkedő. Oszt akik 24 órás vetélkedő után a legjobbnak bizonyulnak azok torkán legurul az isteni itóka a többi meg ott marad sutba vágva, merthogy ők nem nyertek így nem is isznak, punktum! Nos, hogy tovább derítsem értelmeteket jelzem, hogy nem oly könnyű elsőnek lenni. Nade mért nem? Há me temérdek feladat van oszt nehéz mindeniknek megfelelni. Gondoljatok bele 24 órán keresztű ugrálni, rohangálni, inni, enni, vetkőzni, oszt nem aludni ehhez képest Eger várának ostroma egy könnyed hétvégi teadélután volt a nagyságáéknál. Látom, hogy míg mindig nem érted! Nem baj me megszoktam, hiszen gyakran foglalkozok birkákkal. A lényeg, hogy minden második rügyfakadáskor legközelebb az urunk 2005. évében ősszegyűnnek az egyemisták osztán egy napon keresztű öt csapatba rendeződve hadakoznak egymás ellen, van ám hangulat, nem beszélve a temérdek sörről, meg borról, amit a verseny hevében elfogyasztanak egymás egészségére! Hogy képet kapj, gyere el gólyatáborba osztán végy részt a nagyvetélkedőn, na ha jó érezted magad, akkor azt szorozd be 12-vel, ha meg nem, akkor meg nincs mirűl tárgyalnunk. Na má most érted.....
Veszprémi Egyetemi Napok
,de mivel ez így hosszú ezért „csak” VEN! VEN! VEN!
Egyszer arra kértek engem a tisztelt szervező urak, hogy néhány szóban esetleg mondatban összegezzem a VEN lényegét. Ez hülyeség! Mit hülyeség, egyenesen trójai faló méretű marhaság. A VEN ugyanúgy nem önthető szavakba, mint az az érzés, amit az ember a párjával eltöltött hosszú éjszaka után érez. A VEN még annál is jobb. Szerintem a főiskolai szakra érkezettek direkt meg fognak bukni, hogy legalább kétszer legyen részük ebben az orbitális buliban. Mit takar ez a mozaikszó? Hát, V, mint Veszprémi E, mint Egyetemi N, mint Napok kétévente megrendezésre kerülő vigasság mely 5 kemény napból áll. Nem kell félni erre az időre megáll az oktatás, sőt egyenesen tilos az inverz egyetemi előadásokon kívül más órákat tartani.
Na de kezdjük az elején. Történt egyszer harmincöt évvel ezelőtt, hogy a Veszprémi Vegyipari Egyetem néhány lelkes hallgatója kitalálta, hogy szükség van valami nagyszabású eseményre, olyanra, ami addig még sehol sem volt. Így agyalták ki a VEN-t ami azóta is töretlenül az egyetem legnagyobb rendezvénye. A hozzávalók: 5 nap (természetesen tanításmentesen), 5 csapat, vagon ötlet, 8000 önfeledt egyetemista. A lényeg a diákrektor választás: öt diákrektor jelölt indul a két napos hatalomért, és mindent elkövetnek a TE szavazatodért. A kötelező számok mellett (főműsor, film, kortes dal, inverz egyetem) ezernyi más programot szerveznek. Igazából aludni sem lesz időd, de nem baj mert az utána lévő hetekben majd bepótolod. A csapatok a hallgatói létszámot és nemek aranyát (mi mást???) figyelembe véve kerülnek kialakításra ezután minden csapat kitalál magának valamilyen imidzs-et ami aztán meghatározza a programjaik nagy részét. A VEN-ek központi helyszínei a kortes bárok (na jó kocsmák), minden csapat üzemeltet egyet természetesen az arculatuknak megfelelően. Hogy itt legyél, és jól érezd magad csak a TE döntéseden múlik, sőt hozhatod barátod, barátnőd talán még apucit és anyucit is (őket még sem ajánlom) ugyanis az egyetem rendezvényei közül ez az egyetlen nyílt buli. A lényegre térve, öt mindenre elszánt diákrektor jelölt és népes csapata száll ringbe a két teljes napig tartó hatalomért. Öt csapat, öt kocsma, ötszörösen jól szervezett programok, és százszoros jókedv. Mit jelent az, hogy
A PROGRAM: hagyományosan minden csapat egy műsorral és egy filmmel áll a szavazó közönség elé, ezen kívül különböző kortes programot ötlenek ki, ez lehet (el)vetélkedő, ingyen kajáltatás vagy valamilyen ismert sztár, előadó, vagy együttes lehozatala. Működik a VEN-en egy rendkívül diktatórikus szervezet a DIRH (Diákrektori Hivatal), ezen hivatal hivatott (hű-ha ez alliteráció vagy mi a szösz!!!) a beérkező feljelentéseket elbírálni. Milyen feljelentések? Bárkit feljelenthetsz (természetesen alapos indokkal :) ) és a DIRH ítéletet hirdet a körlevelekben. Ha nem akarsz aludni öt napig azt is meg tudod tenni unatkozás nélkül. Te dönthetsz, hogy mint külső szimpatizáns, vagy mint csapattag esetleg mint diákrektor jelölt akarod jól érezni magad. Lényeg, hogy itt legyél. Szólhatsz egyébként ismerőseidnek is, így nekik is lehetőségük lesz belemerülni egy átlagos veszprémi egyetemista (vagy főiskolás) életébe.
Tulajdonképpen ez az egy hasáb, amit a tisztelt főszerkesztő úr kijelölt nekem vajmi kevés ahhoz, hogy méltóképpen bemutassam a VEN-t, hiszen az elmúlt XVII alkalmat nem lehet néhány sorban elintézni. Jöjj hogy, láthass, és láss, hogy élvezhess, és élvezz, hogy,............
Amatőr Zenei Műhely és a VEZEN
1993-ban alakult, egyetemünk egyik legrégibb öntevékeny csoportja. Céljai: Az egyetemen, Veszprémben és környékén zenélni vágyó fiatalok, zenekarok összefogása, számukra próbatermek, hangszerek, felszerelés biztosítása, koncertek szervezése. Heti rendszerességgel szervezünk koncerteket, ahol minden könnyűzenei csapat, vagy szólista megmutathatja magát. Félévenként megrendezett fesztiválja a VEZEN /Veszprémi Egyetemi Zenei Napok/, amely 3-4, de akár 5 napos is lehet, függően az érdeklődéstől, jelentkezők számától. Minden félév elején taggyűlést tartunk, ahol minden érdeklődő jelentkezhet, regisztrálhatja magát. VEZEN-t melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk, stílustól, lakóhelytől, nemtől függetlenül!!! Bandák, szólisták színpadra fel!!! Balatoni Regatta
A nagy múltú Georgikon és az 50 éves jubileumát ünneplő Veszprémi Egyetem méltó eseménnyel, nemes versengéssel pecsételte meg az intézmények integrációját.
1999. október 15-én Oxford és Cambridge mintájára a Veszprémi Egyetem és a keszthelyi Georgikon Mezőgazdaságtudományi Kar csapatai első ízben mérték össze erejüket a Káptalanfüred és Budatava közötti 2000m-es távon. Gaál Zoltán rektor ötlete hosszú előkészítést igényelt, közel egy évig tartott. A versenyre speciális hajók készültek, amelyeket a rendezvény első programjaként az egyetemi szépségkirálynő keresztelt meg. A keszthelyi hajó a patinás Georgikon nevet kapta, a veszprémi hajót Minerva oltalmára bízták a névadók.
Előbb a junior csapatok versengtek. A Georgikon hajó büszkén szelte át először a célvonalat. A keszthelyi hallgatók csapata a kemény felkészülés eredményeként biztosan győzött. Ezt követően a senior csapatok álltak rajthoz a káptalanfüredi vízen. Most szorosabb volt a küzdelem. A veszprémi öregek nem hagyták magukat könnyen legyőzni, a célvonalnál alig egy hajónyira maradtak el a győztes Georgikon mögött. Régóta nem ünnepeltek az oktatók és hallgatók ilyen jó hangulatban, amelyet a remek versenyen kívül sör, virsli és a ragyogó idő is segítette. Az akkori Regatta hagyományteremtő szándékkal került megrendezésre, és annak rendje és módja szerint 2000-ben már Keszthelyen ordíthatták a rajongók kedvenc hajójuk nevét: eVEzzetek neVess(z)etek! hirdette a hallgatók hatalmas lepedőre festett molinója.
És ez az óta is így megy! A változás talán csak annyi, hogy még több versenyszám, még több ember, még több móka és kacagás. A verseny hangulatát alapvetően befolyásolta a keszthelyiek versenyevezője, és a veszprémiek japán mini hajómotorja. Ez természetesen csak vicc, ami arra hivatott utalni, hogy soha nem a győzelem számított, mert a végeredmény minden évben ugyanaz volt: „GYŐZÖTT A VESZPRÉMI EGYETEM!”
|