Az Egyesület 1993 óta működteti a Vasárnapi Ukrán Anyanyelvi Iskolát, ahová a budapesti és környékbeli ukrán származású gyerekek járnak, az anyanyelv és az irodalmi, történelmi, néprajzi ismeretek elsajátítására, a népi hagyományok megismerésére, ami segít megőrizni identitástudatukat.
a. / A Művelődési és Közoktatási Minisztérium anyagi támogatásával 1995-ben megjelentette az első magyarországi ukrán nyelvkönyvet, Dr. Piller Györgyné szerkesztésében.
b. / Leszja Ukrajinka költőnő születésének 125. évfordulója tiszteletére, 1996-ban, az Egyesület kiadásában jelent meg ukrán-magyar nyelven, a „Hét Húr" c. verseskötet, mely a költőnő válogatott verseit tartalmazza, Hartyányi Jaroszlava és Natalia Dragomanova szerkesztésében. c. / 1996. januárja óta - a Magyarországi Nemzeti és Etnikai Kisebbségekért Közalapítvány támogatásával a MUKE megjelenteti ukrán-magyar nyelvű havi újságát „HROMADA" címmel. Főszerkesztője Ploszkina Vaszilij.
Az elfelejtett hagyományok újjáélesztése
Az anyanyelv ápolása
Zenés-irodalmi esték a híres ukrán költők, írók születésének évfordulóin (pl. Leszja Ukrajinka, Mihajlo Dragomanov, Ivan Franko, stb.)
Nyári ifjúsági táborok (1996. Kemence, 1997. Domaszék)
Tudományos konferenciák
Az ukrán-magyar tudományos kapcsolatok ápolásra:
1996. május. A szegedi egyetemen nemzetközi irodalmi-nyelvészeti konferencia volt. 1996. december. Budapesten rendeztek nemzetközi tudományos konferenciát, Mihajlo Hrusevszkíj történész, az első ukrán köztársasági elnök születésének 130. évfordulója tiszteletére. Résztvevő előadók a Párizsi Sorbonne, a Pozsonyi, Ungvári, Kijevi, Szegedi és Pécsi Egyetemek professzorai, valamint az Ukrán Tudományos Akadémia tagjai voltak.